Історія

Фабрика народних промислів «Жіноча праця», що у селі Клембівка Вінницької області,  - підприємство, виробами якого зачаровувалися у всьому світі. Фабрику, де у часи розквіту працювали майже 700 осіб, було засновано на початку 1870 року.

Ще у 1892 році Михайло Коцюбинський писав про вишиванки селянок з Поділля на виставці у Чикаго. А в 1902 році клембівська вишивка виходить на міжнародний  ринок збуту - її продають у Англії, Німеччині, Данії.

Якось у Клембівку напередодні війни з Франції надійшов лист із проханням «прислати машини, які так вишивають». До нього було додано взірець вишивки. Довелося відповідати, що немає таких машин, а витвір мистецтва створений рукодільницями з Клембівки.

З переходом від планової економіки СРСР на ринкові відносини фабрика призупинила свою діяльність. Проте нащадки клембівчан не дали зникнути славетній фабриці. Онука директора «Жіночої праці» Оксана Калетник вдихнула друге життя у роботу підприємства. Благодійний фонд «Батьківська земля», Почесним президентом якого є Оксана Миколаївна, відновив виробництво на фабриці, залучивши для цього інвестиційні кошти Групи компаній ФІМ.

«Жіноча праця» - це не просто історія, вважає Оксана Калетник. Фабрика була творчим осередком, який розвивав культурну спадщину нашого народу, причому спадщину такого високого духовного й естетичного рівня, що нею могла б пишатися будь-яка нація.

Під особистим керівництвом Оксани Калетник у 2012 році у Клембівці звели новий корпус фабрики. У 2013 році завершили навчання персоналу та завезли нове сучасне обладнання, як дозволило виробам фабрики стати конкурентоспроможними  на ринку.

Вироби фабрики «Жіноча праця» несуть у собі традиції багатьох поколінь вишивальниць, які передавали своє вміння і талант крізь мінливі десятиліття кількох епох. Вишиті сорочки, скатертини, рушники є уособленням різнобарвної, багатої та щедрої української душі. У подільських орнаментах закладений настрій бадьорості та оптимізму.

Сподіваємося, що неповторні  вироби фабрики «Жіноча праця» додадуть Вашому дому затишку, тепла та любові!