Новини
22.10.2012 Славетну фабрику вишивки у Клембівці відродили завдяки Оксані Калетник Тепер оновлене підприємство буде не лише випускати ручну вишивку, але й машинну
Повернутися до новин

Сьогодні завдяки ініціатору створення Благодійного фонду «Батьківська земля», громадському діячу Оксані Калетник відкрито фабрику народних промислів, що у селі Клембівці Ямпільського району Вінницької області.

Раніше фабрика народних промислів «Жіноча праця» чи «Клембівчанка», як називали її місцеві мешканці, була відома на весь Радянський Союз. Тоді на фабриці працювали більше двохсот майстрів, роботи клембівських вишивальниць експонували не лише у межах Союзу, але й за кордоном – у США, Канаді, Німеччині.

Довгий час підприємство очолював Микола Антонович Калетник, якого любили на фабриці, адже він був добрим та хазяйновитим господарем. Заради збереження славетної справи діда, його онука - відомий на Вінниччині громадський діяч, ініціатор створення фонду «Батьківська земля», у минулому успішний підприємець, вмілий управлінець та автор численних бізнес проектів Оксана Калетник взялася за відродження фабрики.

«Фабрика «Жіноча праця» була філіалом «Вінничанки», - каже Оксана Калетник. - Сімсот надомниць (майстринь, які вишивали вдома) працювали для фабрики. Для мене відновлення фабрики - це велика відповідальність. Я хотіла не лише відбудувати фабрику. Головна мета – це створення потужного, сучасного і, найголовніше, конкурентоспроможного підприємства. Також ми забезпечимо людей робочими місцями і гідною заробітною платою».

За кілька місяців збудували новий робочий цех фабрики. Тепер оновлена фабрика буде не лише випускати ручну вишивку, але й машинну. Новий комп’ютеризований цех полегшить та прискорить випуск продукції. Новий цех фабрики звели  неподалік від старого. Це - нове сучасне виробництво з машинної вишивки – випускатимуть одяг, предмети побуту (скатерки, рушники, серветки тощо). Подібне виробництво Оксана Миколаївна організувала на Івано-Франківщині, куди незабаром на практику поїдуть клембівчанки – майбутні робітниці. У селі є вдосталь молоді, яка бажає залишитись жити і працювати на рідній землі.

Друге життя отримав і старий корпус, який теж потребував значних інвестицій. Ця історична будівля має стати ще одним осередком «зеленого» туризму, де діятиме музей та можна буде поринути в історію, споглядаючи процес ручного вишивання.

«Оксану Калетник знаю з дитинства. Дякую Богу, що вона клембівчанка, — каже сільський голова села Клембівки Володимир Колісник. - Ми виросли на однім кутку. Це дуже чуйна добродушна людина, людина слова. Вона за два місяці побудувала корпус, де буде працювати фабрика «Жіноча праця». Це великий плюс для села. Але найголовніше, що вона продовжила життя клембівській вишивці».

Сьогодні відроджене підприємство «Жіноча праця» розпочне роботу, щоб  увесь світ знову зміг милуватися чудовими витворами клембівських майстринь.