Новини
11.10.2013 Фабрика «Жіноча праця» вражала продукцією на «Подільському ярмарку» У планах підприємства - взяти участь у текстильних виставках міжнародного рівня
Повернутися до новин

Проведення другого «Подільського ярмарку» у селі Клембівка Ямпільського району видалося вдалим для фабрики народних промислів «Жіноча праця», що нещодавно запустила лінію з виробництва нових видів продукції. Лляні сорочки, постільна білизна, серветки, рушники, оздоблені орнаментами славетної клембівської вишивки давніх часів, приваблювали увагу покупців. Гостей ярмарки вражало, з якою точністю відтворено ескізи вишивки 60-70-х років ХХ століття. Майстрині, які колись працювали на фабриці, дивувалися та раділи за те, що їхні розробки відродилися у сучасних вишиванках підприємства.

«Ми вперше запропонували вишиванки з дизайном орнаментів 60-70-х років минулого століття, - розповіла директор фабрики «Жіноча праця» Жанна Ярмоленко. – Коли готували запуск лінії з виробництва, провели реставраційні роботи старих альбомів, які довгі роки зберігали безцінну красу клембівської вишивки. Надзвичайно приємно було чути слова вдячності від колишньої працівниці фабрики Ляльки Ганни Денисівни, яка була вражена тим, що сьогодні підприємство випускає сорочки за ескізами вишивки, які колись були розроблені нею. Ветеран фабрики дякувала Оксані Калетник за відродження виробництва на підприємстві та використання у сучасних виробах орнаментів вишивки, знайомої їй з юності. Окрім машинної вишивки, на фабриці продовжують традиції ручної вишивки. Таким чином ми передаємо традиції клембівських вишивальниць молодому поколінню».

Як відомо, сучасний корпус фабрики «Жіноча праця» відкрили менше року тому. Підприємство відродила онука колишнього багаторічного директора знаменитого підприємства Миколи Калетника, а нині народний депутат України Оксана Калетник, залучивши для цього інвестиційні кошти та фахівців Благодійного фонду «Батьківська земля».

Сьогодні «Жіноча праця» - це високотехнологічне виробництво, яке  обладнане комп’ютеризованими машинами для вишивки та пошиття виробів. Сорок чотири механізми дозволяють за одну зміну випустити, приміром, 88 сорочок-вишиванок, або 500 штук кухонних рушників. Сучасне обладнання дозволяє за одну зміну виробляти продукції на 200 тисяч гривень.

Після участі у «Подільському ярмарку», який продемонстрував попит та зацікавленість споживачів продукцію фабрики «Жіноча праця» через її високу якість та доступні ціни, у планах керівництва підприємства - взяти участь у текстильних виставках міжнародного рівня. Такий крок дозволить повернути фабриці минулу гучну славу та популяризувати українську вишивку за межами нашої держави.